| Mihai985624 a întrebat:

Bună TPU

Astăzi am fost la recoltat probe de sânge. M-am simțit normal, nu m-am speriat, insă era sa leșin la un minut după ce mi-a luat proba de sânge. Știe cineva de ce se întâmpla asta? Simt ca si cum mi-ar scădea tensiunea foarte brusc. Am ajuns acasă, am băut niste lapte si iar mi s-a facut rău. Când mi-am revenit am mâncat niste ciocolata si mi am revenit imediat!

De ce se întâmpla asta? De ce unii oameni n-au nici o problemă si alții au?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Este socul de dupa, trebuie sa mananci banane sau fructe, bea niste lamaie cu ceai si miere, si mie mi se intampla la fel deoarece am o stare grea cand stiu ca trebuie sa imi ia sange.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ai fost sa-ti faci analize, nu ai mancat dimineata (si pana la recoltare) si ti-a scazut glicemie, ai mancat niste ciocolata, ti-a revenit la normal si te-ai simtit bine.

Nu toti suntem la fel, de aia unii au probleme si altii nu au.

Multa sanatate.

| octav005 a răspuns:

Pai ti-a luat sange si e normal sa te simti slabit