| anonim_4396 a întrebat:

.tpu ..azi am iesit l un suc cu o fata care mi.a povestit ulterior ca a avut probleme de sanatate acum 5 ani(TBC)...mi.a zis k a stat in spital 6 luni si ca a scapat de tot de boala..este adevarat? ps..nu ne-am sarutat nu nimic...am stat 1 ora cu ea si un prt. si imi este frica sa nu iau si eu sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Nu-ti dai seama ca daca avea mirobul de 5 ani murea pana acum, daca a zis fata sa s-a tratat inseamna ca asa este, boala a disparut si nu se mai pune problema sa iti dea virusul

1 răspuns:
| mihai9996 a răspuns:

Da mi.a aratat biletul de iesire era din. 2009. a avut tuberculoza pulmonara secundara