| AntoniaOrman a întrebat:

Azi cand eram la scoala m-a apucat o durere groaznica de cap si o stare de ameteala groaznica.Si m-a trimis diriginta acasa,ca eram palida.Apoi m-a luat si o senzatie de voma,iar apoi am inceput sa transpir chiar daca nu imi era cald. Apoi am simtit ca mi se face foarte cald, iar apoi foarte frig.Stiti ce inseamna asta? E ceva foarte grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InvertedDeformity a răspuns:

Este o cadere de calciu.Iti recomand sa comsumi multe alimente care contin Vitamina C si D(in special fructe) si tablete efervescente cu calciu si saruri minerale.

2 răspunsuri:
| FemeiaPaiangan a răspuns:

Frisoane,lipsa de calciu probabil, se mai intampla

| 123456789qwertuiop a răspuns:

Lipsa de calciu cred...