| Mimiiiiii a întrebat:

Azi cind faceam baie am simtit in zona genitala, chiar la intrare in vagin, un cerc umflat in forma de bob.Este ceva normal? Nu l-am mai observat pina acum.
Mentionez ca azi am inceput sa am mincarimi inauntru si am avut o durere ingrozitoare in partea stinga jos, jos.Si cind merg la toaleta ma ustura.
Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Tare mi-e teama ca este o boala cu transmitere sexual numita HPV (Human Papilloma Virus). Sunt niste veruci, negi situati in jurul vulvei sau/si anusului.Cauta pe google/imagini cu HPV si vezi cum arata.
Oricum, trebuie sa mergi la un ginecolog, ca orice apare in plus in zona aceea sensibila nu e de bine.

| untu a răspuns:

Ai o infectie urinara si ar trebui sa mergi la medicul ginecolog si la medicul urolog! Sa iei CANESTEN CREMA si CANESTEN GYN pentru 3 zile de tratament!

| caroline27 a răspuns:

Probabil este o infecție urinară. poate ar fi mai bine sa te duci la medic, sa nu pățești ceva mai rău.