| anonim_4396 a întrebat:

Azi de dimineata cand m-am trezit am mers la tualeta si apoi a inceput sa ma doara in partea stanga mai jos. Acum nu stiu ce sa fac ca nu pot sa merg ca ma doare... sper sa nu fie, stiti voi ce(apendicita) crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Daca te doare in stanga nu are cum sa fie apendicita, apendicita este in partea dreapta jos iar durerea ar trebui sa se intinda si pe picior. Spune-i mamei tale si dupa mergeti la medicul de familie sa-si dea cu parerea.

| darkgirl58 a răspuns:

Buna cand am fost eu la spital era o fata care a durut-o ingrozitor intr-o zi dintr-o data si s-a dus la doctor si i-a zis ca trebuie so opereze. Daca durerea persista chiar si dupa o ora ar fi bine sa te duci mama sau cu tata la doctor poate fi apendicita dar posibil si altceva

| Pooc a răspuns:

Spune-le parintilor! poate ei stiu de ce.