| xxxAhaanaxxx a întrebat:

Bună TPU!
Azi dimineață, când am fost la baie să urinez, am văzut ca urina are culoare maro. Mai am probleme cu rinichii și am 12 ani.
Care poate fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Știi sigur că ai probleme cu rinichii? Este o afirmație asta sau o întrebare?
Poți face analize de urina și o urografie ca să vezi care este cauza.
Poate fi doar o infecție urinară cel mai probabil.
Eu zic să mai aștepți să vezi și mâine, poimâine și să te duci la medicul de familie pentru analize. Îți va da trimitere la un centru pentru analize și recoltarea urinei.

| xxxAhaanaxxx explică:

Anonomuserr este o afirmație.