| alexalexalex2 a întrebat:

Cam de 2 zile incep sa simt o durere in piept fix pe mijloc (intre plamani cred) dar doar atunci cand trag (inspir) aer foarte tare (adanc), in rest nu ma doare nimic, nici cand expir inspir normal, ce sa fie? Apropo fumez de un an, un an si ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"simt o durere in piept fix pe mijloc( intre plamani cred)" - un rmn urgent, poate fi ceva extrem de grav

| Sol2719 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie exact acelasi lucru la începutul lunii. Nu cred ca are legatura cu fumatul. Eu personal nu fumez.
Du.te la medic și o să îți dea niste puf-uri de gât pe care să le iei dimineata și seara. Încearcă să bei mai multe lichide ( apă, ceai etc.) căile tale respiratorii sunt "uscate" și de aceea simți durerea asta. Eu asta am facut și intr-o săptămână eram bine.
Multa sanatate!