| Beatrice_Andreea_1992 a întrebat:

Buna TPU... Care ma ajuta cu un raspuns?

Cat costa o operatie de legare a trompelor uterine?

Mentionez ca am 24 de ani si nu am voie sa am vreodata copii pentru ca am lupus eritematos sistemic de 5 ani si alte complicatii pe urma bolii si nu o sa pot duce o sarcina la termen si nu vreau sa omor un suflet nevinovat. Nu sunt de acord cu avorturile. Prefer sa fac operatia decat sa risc.

Ma puteti ajuta?

Dau Funda. Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| manowar1 a răspuns:

Poti sa iei trimitere si la recomandarea medicului ginecolog, se poate face si gratuit.In cel mai rau caz sa ii dai medicului o spaga ca sa faca o treaba buna, fara urmari pe viitor! Sa nu uitam ca traim in Romania!

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite ce am gasit.
http://www.cojocarii.ro/2012/06/ne-inmultirea/
Dar cel mai indicat, ar fi sa ceri sfatul medicului de familie, si poate iti da mai multe informatii.
Daca ai probleme de sanatate si nu poti sa dai nastere, poti sa iei trimitere si la recomandarea medicului ginecolog, se poate face si gratuit!
O zi buna:)

| Amsm a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fie gratuit, ca si nasterile. Ca legarea de trompe se face la cerere daca vrei (de obicei dupa 3 nasteri ) dar eu zic ca nu ar trebui sa coste. Succeshappy