| KateBubble a întrebat:

Bună TPU! Câte kcal ar trebui să consume zilnic un adolescent (13-18 ani)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Tinna666 a răspuns:

Depinde...depinde daca e fata sau baiat, ce greutate are, ce inaltime, cat de activ este si daca vrea sa se mentina, sa slabeasca sau sa se ingrase de ce nu.eu de exemplu am 19 ani, inaltime 1.57 si greutate cam 48-49 kg si trebuie sa consum aproximativ 1800 sa ma mentin si cam 1200 sa slabesc tinand cont ca fac sport de 3 ori pe saptamana happy