| Larysukku a întrebat:

Ce sa fac? Cand ma musca tantarii ma mananca foarte rau si mi se unfla.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hardy2000 a răspuns:

Pai asa nu stiu dar iti zic ceva :
Ca sa nu mai vina tantarii, este un sprey la farmacie, este foarte bun, nu mai stiu cum se numeste. FUNDA?

| MariaAna1996JqYv a răspuns (pentru Hardy2000):

Sprayul se numeste Autan.

8 răspunsuri:
| filaret03 a răspuns:

1.Iati 1 spray inpotriva tantarilor
2. tavalestete pe jos!
3.si cea mai eficienta dati cu capu de peretilaughing)

| Larysukku explică (pentru filaret03):

laughing sa stii ca sunt bunelaughingdar nu merita fundabig grinok?big grin

| crackcrack a răspuns:

Pai este normal...Incearca sa faci ceva sa nu mai vina tantarii, pune plasa sau nu sta cu lumina aprinsa noapte si cu geamu deschis. Mai exista si sprayuri speciale anti insecte. Iar daca te pisca incearca sa nu te scarpini si da-te cu o crema, galbenele sau ceva.
FUNDA?

| radarcan a răspuns:

Atunca o privire aici. ai mai multe optiuni. eu am un aparat cu ultraviolete care isi face treaba foarte bine.
http://www.einsecticide.ro/oferta~anti-tantari~61

| chinezoaica30 a răspuns:

Ia-ti un spray impotriva tantarilor.te dai pe piele cu el si nu mai ai probleme.gasesti la farmacie

| SixT33N a răspuns:

Se poate sa ai o alergie, du-te la un medic sa te consulte

| Șosețică_Criss_1975 a răspuns:

Nu dispera okez? Ca să nu te mai mănânce dăte cu Oţet! şi ca să fii mai okey ia o pastilă deeaia raid dă.i foc si ţânţari au dispărut! :* să.mi zici dacă a avut efect ceva! :*