| Belceanu_Floryn_1999 a întrebat:

Buna TPU cum fac o persoana mai in varsta sa scape de niste traumatisme de viata(moartea unui fiu)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il duci la psiholog

| StefanAdrian911 a răspuns:

Hei Floryn.
In primul rand, imi pare rau pentru. Ceea ce pateste persoana de care vorbesti tu.
Consoleaza-l/o, nu aduce subiectul despre acea persoana.Fa-l sa se gandeasca numai la lucruri frumoase ale vietii.Partial,ai putea sa ii cumperi ceva, de imbracat, un suvenir etc.
Succes.

| ANDA135 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea. despre tot ce simte sau ai putea sa o mai scoti si in parcuri ..la aer.

| FastAndRelaxed a răspuns:

Cea mai rapida si eficienta cale este sa mearga la psiholog.