| anonim_4396 a întrebat:

Buna Tpu.Cum pot face niste taieturi sa dispara cat mai repede.Eu ma tai(cu lama de la o ascutitoare de metal) pe maini si am cam exagerat putin, fiind destul de adanci.Nu ma luati cu discursuri despre depresie sau ca am nevoie de un psiholog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vlad940 a răspuns:

Daca vrei ceva pentru vindecare mai rapida ti-as recomanda o crema cu propolis (se gasesc in farmaciile plafar si este destul de ieftina) sau cu aloe vera ( este mult mai recomandata insa este mai scumpa si nu stiu daca o gasesti la plafar )

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu poti happy poarta bratara ca minewinking

| PeFuga a răspuns:

Am o veste rea: or sa ramana semne pe viata. Si peste 5 sau 10 ani o sa iti spui "ce copchil prost am fost..." happy

| MistretulPufos a răspuns:

Ai depresie si ar trebui sa vezi un psiholog laughing

| Eduard196 a răspuns:

Mergi la plafar si intreaba. sigur iti vor da ceva. Daca vreau sa vorbesc putin cu tine se poate?

| Bianca777 a răspuns:

Eu zic sa nu te mai tai pentru ca nu e bine dar e decizia ta

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Merciwinking

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Mistret,stiu ce am si nu ai raspuns la intrebare -_-

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Bogdan,mie nu imi place bratarile, ma incomodeaza. happy

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Nu o sa ramana semne, stai tu linistit.Si nu o sa zic asta deoarece aceste taieturi fac parte din viata mea.

| Black00 a răspuns:

Nu n-ai laughing a devenit tic nervos la tine
incearca cu ceva cicatrizant, gasesti la farmacii, ieftin