| AmandaAda a întrebat:

Daca mananc maioneza ( cumparata de la magazin ) in fiecare zi, este buna sau rea la organism? Va intreb asta deoarece mi-a spus cineva ca nu ar fi atat de sanatoasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andutu21 a răspuns:

Mai ales cea cumparata nu este sanatoasa, dar nici cea facuta in casa nu este recomandat sa mananci zi de zi.Dar ce faci de mananci maioneza zi de zi? cu ce o mananci?
Incarca sa renunti la ea, incepe cu o salata.

| AmandaAda explică (pentru Andutu21):

laughing Mersi de sfat laughing) Pai mananc maioneza cu aproape orice, aaa, in sandviş, cu, ce sa mai zic laughing) Cred ca o sa renunt la ea.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e prea recomandata pentru organism. Depinde acum si cat de multa pui. Oricum, iti recomand sa mananci cat mai rar si in cantitate cat mai mica.

| AmandaAda explică (pentru Adry05):

De obicei mananc, dar nu imi un multa, si am sa incerc sa ma feresc de ea. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu e deloc bună. mănâncă mai rar laughing

| Teodorel a răspuns:

Daca-ti pui putina nu patesti nimic, dar daca mananci cu kg normal ca ai sa te ingrasi si-ti va scatea rata metabolismului