| XcrisSSx a întrebat:

Buna,TPU! Daca un om ia somnifere si incerci sa il trezesti se trezeste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde si de cantitate.
In limita admisa de medic, il poti trezi, dar nu cred ca poti vorbi cu el.

| pietrean a răspuns:

Daca ia somnifere,asa cum se prescrie, da, poti sa-l trezesti, numai ca este tahui de cap.Dar poti vorbi, poti sa te intelegi cu persoana respectiva.Depinde si de somnifer, unele sunt mai slabe, altele mai puternice.
Dar daca ia mai multe odata, nimeni nu mai poate garanta ce se v-a intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se trezeste dar e pe jumatate adormit si cu prima ocazie trage la aghioase iar.
Cand eram copil am dizolvat o mica parte dintr-un somnifer si am dat pisicii pe gat. Rezultatul a fost demn de youtube dar nu era net atunci. Pisica adormise undeva si cand am trezit-o sa catarat pe gard dar nu mai avea echilibru normal.Cadea de pe gard, se legana.

| PreaTareღ a răspuns:

Dupa un timp se trezeste, nu incerca sa-l trezesti

| EchoDemon a răspuns:

Depinde cat de multee ia.

| XcrisSSx explică:

Sa zicem in jur de 3 somnifere, se mai trezeste de la o palma usoara?

| noname90 a răspuns:

Dupa o anumita perioada se va trezi.Cand nu mai au efect si depinde de cat de puternice sunt somniferele