| CevaChestiosenie a întrebat:

Dau funda! Am 13 ani si am 36 de kg. Fata de altii copii de varsta mea sunt foarte slaba. Ce pot face sa ma ingras? PS: Eu manc deja mancaruri care ar trebui sa ma ingrase dar tot nu ma ingras...si as vrea sa am macar 40 de kg... Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BogdăneI a răspuns:

Cum poti sa ii recomanzi cuiva in categoria "Sanatate" sa manance Fast-food si sa manance repede?! Decat sa dai astfel de sfaturi mai bine te abti.

@Teo : Iti recomand sa ai o dieta echilibrata ca orice alt om si sa faci sport. Si eu eram slab in copilarie si inot-ul m-a ajutat sa cresc in masa. Nu stiu daca te va ajuta si pe tine in privinta asta insa este foarte bine sa practici un sport. Totul tine de metabolism. In copilarie metabolismul este mai accelerat (se asimileaza mai repede substantele nutritive ) urmand ca in timp sa scada rata metabolismului.
Fa un sport si mananca sanatos!
Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Esti copil, ce vrei? Asa se temea si Sophia Loren la 13 ani si a ajuns cea mai frumoasa femeie din lume.

| Divy a răspuns:

O să te îngrași în timp, nu încerca fast-food că nu îți face bine încearcă să mănânci mai mult.
Mâncărurile xare îngrașă sunt în general carnea, cartofii, fasolea, orezul, pastele

| VouKăr a răspuns:

Buna nu stiu daca e mult sau putin dar incearca sa mananci repede putin sport si fastfood ar trebui sa funcioneze depinde si de metabolism

| BogdăneI a răspuns (pentru VouKăr):

Cum poti sa ii recomanzi cuiva in categoria "Sanatate" sa manance Fast-food si sa manance repede?! Decat sa dai astfel de sfaturi mai bine te abti.

@Teo : Iti recomand sa ai o dieta echilibrata ca orice alt om si sa faci sport. Si eu eram slab in copilarie si inot-ul m-a ajutat sa cresc in masa. Nu stiu daca te va ajuta si pe tine in privinta asta insa este foarte bine sa practici un sport. Totul tine de metabolism. In copilarie metabolismul este mai accelerat (se asimileaza mai repede substantele nutritive ) urmand ca in timp sa scada rata metabolismului.
Fa un sport si mananca sanatos!
Multa sanatate!