| Maria_B_Ana_1994 a întrebat:

TPU!
De 3 saptamâni am început o cura de slăbire. Dimineata mananc foarte putin: O felie de pâine neagră cu brânza, iar la prânz grătar cu salata, fără pâine, fără nimic. Seara nu mananc deloc. Fac împachetări, beau multă apa... Am slăbit doar 2 kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te infometezi, ceea ce va duce la metabolism de inanitie, asa ca in primele 3-4 luni de astfel de regim nu vei slabi aproape deloc. Abia apoi vei incepe sa slabesti daca vei pastra regimul, dupa ce organismul se obsinuieste cu el. In plus, ai nevoie neaparata de fructe si de efort fizic ca sa slabesti. Impachetarile sunt mai mult o legenda, nu prea te ajuta, fa sport

| Adry05 a răspuns:

Pentru ca nu faci miscare. Adauga si sport si sincer, mi se pare ca mananci mult prea putin. Seara poti manca o supa de pui sau un iaurt slab fara paine sau branza cu rosii fara paine. Si dimineata ai putea sa mai adaugi ceva, gen o felie de sunca pe langa cea de branza sau cereale integrale cu lapte, o omleta din 2 oua fara ulei, 1-2 oua fierte cu branza. Nu uita sa adaugi si gustari constituite din frcute, cam 2 pe zi aproximativ.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu faci si miscare in completarea dietei, nu vei da mai mult jos, pentru ca sunt totusi destule calorii inghitite pentru faptul ca nu ai nici o activitate fizica.

| Johnny69 a răspuns:

Fă sport, încerca exerciții cardio. Dacă faci sport o să arzi caloriile și i sa slăbești mai repede.

| Maria_B_Ana_1994 explică:

Am facut 2 saptamani de kineto... Asa a picat programarea in timp cu cura...