| Crisstiina25 a întrebat:

de aproximativ o saptamana, mi` s-a infundat urechea, si de azi dimineata a inceput sa ma doara si odata cu ea, si maseaua.
Am incercut cu picuri pe care i-au fost recomandati la mama mea, cand avea aceeasi problema, dar la mine nu are nici un efect, am incercat si cu tigarea, parca un pic m-a mai lasat durerea, dar tot infundata e.
Ce pot sa fac?
Dau FUNDA, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa ajungi cat mai repede la medic. Se pare ca o infectie ta dentara s-a complicat cu otita, ceea ce este grav. http://www.i-medic.ro/......-urechilor

| KodrutZ a răspuns:

Lasa prostiile si fuga la stomatolog, eventual si ORL. Poate fi ceva mai usurel, dar poate fi si ceva care sa te omoare daca stai si umbli cu leacuri babesti fara sa stii exact despre ce e vorba!

| Kidutzzzaaaaa a răspuns:

Puneti in ureche vata cu spirt in ureche
sau se mai poate cu usturoi