| AndraAriadna a întrebat:

De cand eram mica m-am tot confruntat cu anumite probleme in timpul somnului. Am avut cateva episoade de paralizie in somn dar m-am mai obisnuit cu starile acelea. In schimb, aproape in fiecare noapte am halucinatii, in urma carora o iau la fuga prin casa, constienta. Dupa cateva minute realizez ca sunt in siguranta si pot sa ma duc sa ma culc la loc. Nu stiu daca se poate incadra in categoria "somnambulism" deoarece sunt constienta pe toata durata acestor momente, ba chiar imi aduc aminte in detaliu, in fiecare dimineata, ce am facut. Mentionez faptul ca am 18 ani. M-am gandit ca poate odata ce inaintez in varsta, vor trece. Ar trebui sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai de ce sa te ingrijorezi, atat timp cat nu te deranjeaza sau iti cauzeaza probleme.
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un psiholog. Te poate ajuta sa scapi de episoadele astea, sau cel putin sa se rareasca.
Iti doresc noroc si sa ai o zi frumoasa happy

| Deiu_Andrei_1990 a răspuns:

Shadow entity, Hat Man and Sleep Paralysis (pagina facebook, astazi deschisa) - De ce am realizat acest blog? Deoarece am trait aceste experiente si inteleg suferinta aproapelui meu. Un moment greu de descris, greu de sustinut din parte celorlalti si greu de obisnuit.

Acest blog este dedicat tuturor, un blog de sustinere si de ajutor, conferinta si destainuire sufleteasca! Te astept cu povestea ta aici https://www.facebook.com/shadowpeople1