| BadassFox a întrebat:

De cateva luni continui sa ma ingras anormal de repede, cateva kg pe luna (peste 5). Credeti ca am probleme la glanda? Sau la metabolism?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai spus cat si ce mananci.

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Cel mai bine mergi la medicul de familie. El iti va recomanda cel mai bine ce sa faci, probabil iti va da un bilet de trimitere pentru niste analize, dar mai bine consulta-l pe el primul. Sper ca te-am ajutat.

| ExTreMo a răspuns:

Poti merge la un edocrinolog sa-ti faci niste analize, s-ar putea sa ai ceva la tiroida. Si eu am o problema(in sens invers) oricat as manca nu ma ingras deloc. Nu e normal sa te ingrasi 5 kg pe luna chiar daca consumi dulciuri sau alimente nesanatoase.

| mihaelacrina1994 a răspuns:

Poti merge la un edocrinolog sa-ti faci niste analize, s-ar putea sa ai ceva la tiroida. Si eu am o problema(in sens invers) oricat as manca nu ma ingras deloc. Nu e normal sa te ingrasi 5 kg pe luna chiar daca consumi dulciuri sau alimente nesanatoase.

| Jacq a răspuns:

Depinde si cati ani ai, si ce mananci... Chestia e, ca daca esti destul de matur sexul ajuta la reglarea multor chestii...