| T3qUyLa a întrebat:

de cateva saptamani am o problema la ochiul drept, simt ca ma deranjeaza ceva in coltul din stanga, imi lacrimeaza de multe ori cand clipesc iar pleoapa e vizibil mai inchisa decat la celalalt, am fost la farmacie mi-a dat ceva picaturi "Hyabak" pentru curatare/hidratare, mi-am pus cateva zile la rand iar acum nu mai simt ca ma deranjeaza, insa pleoapa e la fel, imi lacrimeaza cand inchid iar mai nou simt si o usoara durere cumva in spatele ochiului parca ma doare si capu odata cu ochiul, ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ar putea fi nevoie de un dr.

| PeFuga a răspuns:

Daca nu ai rezolvat problema cu picaturile, mergi la un oftalmolog si fa o consultatie. Daca te jeneaza atat de tare, mergi si afla ce e cu ochiul ala, nu sta acasa!