| BodoBog a întrebat:

De cateva zile, de miercuri sa zicem...am inceput sa ma simt ca si cum as fi racit. Ma durea capul, aveam stari de somn, nas infundat...chiar si o ureche era infundata. In fine. A doua zi a inceput teroarea, la munca fiind ma tot manca pielea pe maini, pe burta si pe gat. Trebuie sa mentionez ca eu lucrez si in praf dar nu permanent.
Când am observat ca ma tot mananca am fugit la baie si am observat niste bubite rosii ca niste bășicuțe, care când ma scarpinam se spargeau si faceau coajă. A doua zi au aparut si mai multe si pe spate si pe față foarte multe dar ce ma deranjeaza foarte rau este ca au aparut si in cap si sunt foarte mari dar ma si mananca ingrozitor. Am fost la farmacie am luat claritine pastile și mixtura mentolata. Când dau cu mixtura ma simt ca un ghețar, parcă ingheț dar macar nu ma mai mananca. Farmacista, o femeie foarte cum se cade mi-a spus ca am o intoxicatie alimentara dar mi-a recomandat sa merg si la dermato.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi sa nu fie varicelă sau varsat de vînt.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi și alergie dacă lucrezi în praf.

| alina2k18 a răspuns:

Alergie sau dermatita de contact.
Fugi la medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce ai tu, este posibili sa fie o alergie.
Alergia este asemanatoare la simptone cu raceala, de aceea este greu de diferentiat.
Nu mai lua dupa capul tau medicamente, si du-te la medicul de familie si spune-i ce simptome ai.