| Teodorof_Andrei_1986 a întrebat:

De cateva zile ma dor coastele. Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mada246 a răspuns:

Ai incercat sa te faci cu ceva crema? Si mie mi s-a intamplat si stiu ca nu e bine de aceea te sfatuiesc sa mergi la doctor sau la farmacie ca eu acolo am fost si mi-a dat o crema.

4 răspunsuri:
| Kenwill a răspuns:

Poate ca este o fractura sau poate doar oboseala. In orice caz daca durerea persista mai bine sa consulti un medic si sa faci o radiografie.

| Teodorof_Andrei_1986 explică (pentru Kenwill):

Nu a persistat a fost de oboseala, am facut frectie cu crema si a fost Ok.

| marinelamarin a răspuns:

Poate ai o nevralgie intercostala.si eu am avut acum un an si ma durea groaznic. aveam dureri in zona inimii. apoi in spate.ba ma durea nonstop ba aveam intepaturi.am observat ca daca tin apasat in locul unde ma doare, durerea dispare.am fost la urgente si mi-a dat un tratament care m-a costat un mil, adica o cutie de pastile ff puternice.si acum mai am momente in care ma mai doare..nevralgia intercostala inseamna inflamarea muschilor la nivelul coastelor.stai calm, nu e grav, nu mori doar ca e o durere destul de mare.sau daca nu e nevralgie ar putea fi altceva, poate un junghi sau..nush.dute la doctor, e cel mai bine.app la nevralgie e posibil la un momendat sa simti ca nu iti ajunge aierul.

| Teodorof_Andrei_1986 explică (pentru marinelamarin):

Multumesc de raspuns dar am facut o frectie cu Puterea Ursului si mi-a trecut.