| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TPU! De câteva zile vad niste puncte negre care se mișcă, chiar și albe sau transparente uneori. Eu am miopie mica, și mâine am programare la oftalmolog și îmi e frica de ce îmi va spune. Am citit pe internet că ar putea fi ceva grav!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie sa te panicheazi, pana la un control e important sa îți păstrezi cumpătul.

E posibil a fie de la problema ta cu ochii și sa ai nevoie de un tratament simplu.Sau se poate sa fie anemie ce și ea se va trata cu niște vitamine, o alimentație mai sănătoasă și hidratare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai, da de cate ori mai pui aceasta intrebare!?

| Anonimul151 a răspuns:

De ce te iei după părerile citite pe internet? De ce citești toate prostiile acelea? Acela nu îți pot spune exact ce ai. Își dau doar cu părerea în funcție de ce simptome pui tu acolo. Doar sperie oameni cu diagnosticele lor.

Dacă e ceva grav, sau nu doar DOCTORUL OFTALMOLG îți poate spune.

Nu te mai lua după părerile de pe internet, și nu mai citi toate prostiile.

Și nu te mai îngrijora. Până nu vei auzi ce va spune doctorul.

Totul va fi bine, gândește pozitiv.