| onuticuta200312 a întrebat:

De ceva vreme mie si surorii mele de 4 ani ne ies bubite pe corp(nu foarte multe), dar mamei si tatei nu le ies si mama s-a gandit ca s-ar putea sa fie de la alimentatie! S-ar putea sa fie si alte cauze? care? Va rog orice sfaturi...Ar trebui sa mergem la doctorul de familie ca sa ne spuna el ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
E posibil sa fie din cauza alimentatiei. Depinde ce mancati. Dar ai putea sa mergi la medicul de familie ca sa vezi cauza exacta.

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Bubitele pe corp pot avea o multime de cauze. Depinde de cum arata, daca sunt insotite de alte simptome, daca te mananca...

| Emma_Mimi_1997 a răspuns:

Puteti dezvolta alergii la alimente, sau puteti avea unele boli ale copilariei! Va sugerez sa mergeti la doctorul de familie!
Eventual puteti renunta la alimentul pe care il banuiti si vedeti daca va mai apar...