| Furti a întrebat:

De curand am avut scaun cu sange, nu foarte mult dar s-a observat destul de bine pe hartie. Ultima data cand mi s-a intamplat imi amintesc ca a fost acum cinci luni. Probleme am cam de un an.
Am vizitat pana in prezent trei doctori. Primul mi-a spus ca am un polip si ca trebuie sa-mi fac operatie, al doilea mi-a spus ca nu am niciun polip si ca as avea o fisura anala, al treilea (care avea un cabinet super dotat) mi-a pus o camera acolo si mi-a zis ca nu vede nimic cum ar fi un polip si ca cel mai degraba as avea o fisura anala care se deschide sau ceva de genu...

Prima data nu simteam niciun fel de durere acolo jos dar acuma de curand simt dureri usturatoare atunci cand ma sterg cu hartia igenica... nu stiu daca are de-a face cu fisura anala pentru ca e la exterior... poate m-am iritat sau ceva de genu.

Totusi, ce sa am? Doi dintre cei trei medici mi-au spus ca e fisura anala si ca se poate "deschide". E vreo cale sa pot opri sangerarea? La toaleta nu ma prea fortez. Mai pot fi si alte cauze? Sa am altceva decat o fisura anala? Am 15 ani heeelp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ceziy a răspuns:

Sunt multe posibile motive, eu as fi de parere sa cauti si pe net... si sa le spui si parintilor tai si sa crezi medicul cu camera... cred ca el stie ce zice. dar mai cauta si u pe net... sper sa mai rapunda si altii...