| Sweety_3695 a întrebat:

De la un timp, adica de cateva luni ma simt f rau:mai mereu ma doare capul, mi-e somn aproape toata ziua chiar daca ma trezesc la 11 sau 12, ametesc cand ma ridic din pat destul de tare, mi se pune negru in fata ochilor si trebuie sa ma tin de ceva cateva secunde, nu am energie deloc, tot timpul sunt moale.Multa lume mi-a zis ca sunt foarte moale, ca nu am enegie, ca nu mai rad cu ei, nu mai sar in sus, nu mai sunt asa de "crazy"sad. Ultimele analize le-am facut in martie si au iesit bine.Nu stiu ce as putea avea dar vreau din nou sa ma simt bine, sa am energie, sa am chef de distractie, sa ii fac din nou pe cei din jurul meu sa rada cum faceam de obiceisad. De la ce ar putea fi starea asta? Care o am la ordinea zilei.MS pentru raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| simina a răspuns:

Din martie pana acum e cale lunga.Mai fa te rog un set de analize, mananca fructe si legume crude, bea ceaiuri de plante si mult suc de rosii si incearca un complex de vitamine B numite si "vitaminele fericirii' magne B6 si multa miscare in aer liber.Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Probabil esti anemica.

| valy a răspuns:

Eu spun ca sunt semne de anemie.mergi la un control

| simina a răspuns:

Din martie pana acum e cale lunga.Mai fa te rog un set de analize, mananca fructe si legume crude, bea ceaiuri de plante si mult suc de rosii si incearca un complex de vitamine B numite si "vitaminele fericirii' magne B6 si multa miscare in aer liber.Multa sanatate! Si cat mai multa odihna se spune ca somnul vindeca si chiar daca o sa pari nebuna in ochii altora, sa te duci intr-un parc si sa starngi in brate un copac si sa stai cateva minute bune o sa te simti excelent.

| 10011993 a răspuns:

Buna! dupa cum descrii simptomele e posibil sa ai probleme cu geardia! iti recomnd s iei un tratament de la plafar si sa vezi daca se amelioreza acea stare...sanatate multa!

| xClementine a răspuns:

Incearca sa-ti colorezi putin viata.Adica schimba tapetul la camera in ceva colorat si foarte 'vioi', cumpara-ti haine noi sau confectioneaza-le chiar tu la fel de colorate, cu flori, cercuri etc.Cat mai crazy si sa fie un stil numai al tau pe scurt original...asculta muzica care te face pe tine sa te simti bine.Intr-un cuvant pune o pata de culoare in viata ta. happy De asemenea iesi cu prietenii cu rolele, bicicleta sau pur si simplu pentru o plimbare.si cum s-ar zice 'raspandeste' fericire. tongue Incearca sa faci cat mai multe activitati cu ei. Sper ca te-am ajutat cu ceva. Daca nu.consulta un doctor. Poate este o altfel de problema.

| NPA a răspuns:

Lipsa de calciu si magneziu, la fel am patit si euhappy

| Fifylici a răspuns:

S-ar putea din cauza lipsei de calciu si fier din sange, du-te mai repede la medicul de familie si fa un consul pana nu pici pe jos in strada, Doamne fereste.
Nu mai amana!

| lupu_1730 a răspuns:

Pai asa mi se intampla si mie...
la mine stiu cauza
nu manac corect
ma culc la ore tarzii[3-4 noaptea]
de la tigari
etc

| AlvinTheBoy a răspuns:

Poate ca esti plictisita de ei! sau poate esti suparata dintr-un anumit motivhappy