| zoeyangel a întrebat:

de la un timp imi cam pica parul si am crezut initial ca este din cauza placii si am renuntat sa ma mai indrept cu toate ca nu o faceam des, dar dupa caderea parului nu s-a oprit si am inteles ca acesta cade si din cauza stresului si sincer chiar am fost cam stresata in ultimele luni. Voi ce pareri aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stresul reduce vitaminele din corp, mai ales vitamina c, incearca sa iei vitamine dar...cel mai bine mergi la medic, el iti poate prescrie exact ce iti trebuie. rspunsul e da, si din cauza stresului ne cade parul.

3 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Pentru un rezultat bun elimina mai intai cauza, si pe urma treci la tratarea efectului, adica incearca sa iti revii din starea de stres, si abia pe urma sa iei un tratament (cosmetic) pentru par.
O idee buna ar fi sa iei niste vitamine, in felul asta vei impusca doi iepuri dintr-o data.

| AlexBpm a răspuns:

Da stresul este o cauza.Eu unul nu recomand mastile sau alte tampenii de genul. Niste vitamine si indepartarea stresului ar fi perfect.Se mai poate sa fie si schimbarea parului odata cu venirea sezonului caldwinking

| Nutix94 a răspuns:

Este posibil si de la stres. Incearca sa gasesti un sampon pentru fortifierea parului. Iti recomand si masti de par care sunt foarte bune, eu una am folosit de Kallos. Sper ca am fost de ajutor happy