| anitta92 a întrebat:

Buna TPU , de marti ma tot doare stomacul am incercat de toate si ceaiuri , si pastile , si tot ma doare ce pot sa fac sa nu mai ma doara stiti voi cv vreo pastila cv ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ゼロの a răspuns:

Si pe mine ma doare uneori, eu scap de durere cu o sticla cu apa aproape fiarta si stat mult in pat cu sticla langa burta.Mentionez ca stau pe o parte nu pe spate.

4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Incearca sa iei un medicament de tip Omeprazol/Ranitidina. Ar fi bine sa ajungi la un medic pentru consult si investigatii.
http://www.i-medic.ro/boli/gastrita
http://www.i-medic.ro/articole/ulcerul-si-gastritele-cine-e-vinovat

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Indicat ar fi sa mergi la un specialist. In nici un caz problemele medicale nu se vor rezolva pe postand pe TPU.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Ce intrebare e asta? Tu nu constientizezi ca trebuie sa mergi la medicul de familie si poate fii din cauza apendicitei sau raceala la stomac?

| 23partyboy a răspuns:

Daca te doare incontinuu stomacul e cazul sa mergi la un specialist,patologia stomacului este foarte vasta,si prin simplu fapt ca imi spui ca te doare stomacul nimeni nu iti poate pune un diagnostic (sau o solutie pentru aceasta problema), degeaba bei ceaiuri sau iei de capu tau pastile, daca nu stii exact ce problema ai!