| TerribleThoughts a întrebat:

TPU.
De vreo 1-2 luni am observat ca dupa ce stau in pat la calculator de exemplu, cand ma ridic sunt foarte foarte putin ametita. Daca alerg pentru 10 secunde sunt foarte obosita. Nu ma doare capul foarte des dar observ ca ma simt putin ametita de la lucruri banale.
Acum vreo 4-5 ani am avut foarta putina anemie, oare are treaba cu asta? P.s. Chiar daca stau pentru cateva secunde in pat si ma ridic respir putin greu pentru 2-3 secunde
Este ceva de ingrijorat?
Mentionez ca am fumat pentru vreo 2 luni maxim o tigara pe zi dar vara trecuta (am 13 ani si va rog fara insulte pentru asta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
A sta la calculator si mai ales in pat foarte mult, dauneaza grav sanatatii..cam cate ori stai in fata calculatorului? lasa fumatul/fa miscare si nu strica sa iti faci un mic control de rutina si ceva analize
O seara bunahappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de Hipotensiunea ortostatica - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......atica_9594

http://www.sfatmedical.ro/Semne_si_simptome/Hipotensiunea_ortostatica

http://citynews.ro/......ate-116058

Sau de o anemie...

Un control la medicul de familie şi nişte investigaţii suplimentare vor confirma sau infirma diagnosticul prezumtiv!

Toate cele bune.