| Acaikus a întrebat:

De vreo 5 zile am o mică problemă. A început cu o durere mică între zona inghinală și partea dreaptă a coapsei, un fel de venă ceva. După durerea s-a dus în partea stângă la testicol dar nu fix la el ci puțin mai sus pe canalul ce se leagă cu testicolul. Acum în ultima fază am început să tremur puțin în special când mă ridic din pat sau când vreau să mă așez parcă îmi tremură mușchii de la picioare și de pe spate iar din când în când parcă simt așa un zvâc în testicole. Când mai ridic chestii grele nu simt ceva în neregulă doar tot așa îmi tremură puțin mușchii din spate dar nimic mai mult.Nu știu ce ar putea fi, tot ce pot spera este că n-o să fie nevoie de intervenții chirurgicale. În caz de contează am 16 ani. Dacă știți ceva sau aveți vreun link care să mă ajute ar însemna mult. Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un medic urolog.
Pa, pa.

| justdrD a răspuns:

Mergi la doctor.e posibil sa fie hernie.pana ajungi la vreun medic aigrija sa stai mai mult in pat si sa nu ridici greutati. operatia de hernie nu e mare lucru.intr-o saptamana te refaci