| lavynya18 a întrebat:

de vreo saptamana si ceva ma tot doare in partea dreapta jos la incheietura piciorului.se poate sa fie apendicita? am si greturi dar nu am vomat pana cum.ce as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabitzu246 a răspuns:

Eu zic ca mai mult ca sigur apendicul este inflamat, dar ar putea sa fie si din alta cauza de exemplu daca esti fata s-ar putea sa ai ala cum se numeste... ovarul, nu stiu ce la ovarul drept cica da aceleasi simptome (aroape ca la apendicita

4 răspunsuri:
| lavynya18 explică:

Va multumesc! o sa merg miercuri ca pana atunci e in concediu.

| Gabyta16 a răspuns:

Buna lavynya, astea sunt simptomele de apendicita, stiu asta pentru ca si eu am facut big grin Dar ca sa fi sigura du-te la un control. (sper ca ti-am fost de ajutor)

| Gabyta16 a răspuns:

Gabitzu246 se poate si asta big grin

| simmy00 a răspuns:

Are dreptate gabitzu246, ai putea avea si ovarul inflamat, in orice caz trebuie sa mergi la un control.