| claudia36 a întrebat:

din Galati va scriu si m-ar interesa daca stie careva cat costa o operatie de cataracta si care ar fi cel mai bun medic olftalmolog, va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Claudia? tatal meu a fost operat de doctorul Segal si e in ordine cu ochiul.nashul meu a fost operat, dar cred ca problema era mai grava, fiindca cu ochiul operat nu mai vede, dar i-a fost salvata vederea la celalalt.deci cred ca chirurgii nostri sant buni si pregatiti, aci la Galati.dar problemele sant multiple iar ochiul e organ complex si sensibil.mergi cu incredere si acolo vei afla si pretul care nu e exagerat, avand in vedere ca nu s-a cerut ci doar s-a dat, ca recunostinta si apreciere pentru calitatea muncii chirurgului.

| giony54 a răspuns:

Nu costa nimic decat cristalinul intre 1000 lei si 35000 fac acelasi lucru numai ca depinde de fabricant.Cei mai buni medici sunt la Bucuresti la Clinica din Piata Romana.

| JulyStorm a răspuns:

Nu stiu cat costa acum, dar bunica mea s-a operat cu 20 de ani in urma si inca vede foarte bine. Are 84 de ani si cataracta nu a revenit.
A fost operata de d-nul doctor Serban. Are clinica in centru, vis-a-vis de nespalata.