| sasha898 a întrebat:

Dupa aproape o luna dupa ce mi-am sos picioru din ghips inca mai este umflat, am avut fractura la glezna. Credeti ca e normal? Poate aveti ceva remedii pentru antiflanator ceva de genu, sa revie piciorul la normal. Acum merg fara probleme si nu ma doRe decit daca il fortez sau calc pe o pozitie mai incorecta. Eu am pu de citeva ori ceapa la glezna si parea sa sea rezultate. Sper sa pri.esc aici macar 1 raspun ca in categoria sanatate n-am primit nimic. Ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mi e mi s-a umflat piciorul cateva luni dupa ce l am avut in ghips. Adevarul e ca nu era umflat mereu, dar la un efort un pic mai intens imediat se umfla glezna.

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Dupa o luna de la scoaterea ghipsului nu este normal sa mai fie umflat. Sfatul este sa te duci la medicul de familie.