| Anonim445zzz a întrebat:

Buna TPU
E acelasi lucru daca as lua o cupa de proteine (14g proteine) sau 2 oua (14 g proteine)
Adica cele 2 sunt egale ca numar de proteine dar cupa de proteine ma va ajuta mai mult la masa musculara? Sau e aceeasi chestie? Explicati-mi va rog ca atunci decat sa imi fac o cupa de proteine mai bine imi fierb 2 oua, mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Da, e acelasi lucru.

| jmekerashu a răspuns:

Din câte știu eu, pentru masă musculară 14g de proteine e un fel de nimic în drum. Cupa de proteine de aia e cumpă pentru că conține o cantitate foarte mare de proteine, pe care, dacă le-ai primi din alimente, ar trebui să bagi câte juma de porc și un ciaun de fasole la masă.

Exemplul tău nu este relevant în cazul în care vrei masă musculară mare.

| DinuMarius26 a răspuns:

Ce proteine iei? Din punctul meu de vedere cupa de proteine are mai multi componenentihappy fier, magneziu, vitamine, etc. funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru DinuMarius26):

1. esti femeie de vrei funda?
2. de unde stii ce produs are de are "magneziu si vitamine"? daca are WPI sau alt izolat proteic, CUM NAIBA sa aiba "fier, magneziu, etc"?

Copil mic. care vrea "funda"