| Bubble13 a întrebat:

este o problema daca am luat Panadol(un fel de paracetamol) pe stomacul gol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu este nimic, dar sa nu iti faci un obicei de a lua pastile pe stomacul gol.Incearca sa gusti ceva inainte de a inghiti o pastila.Sanatatea este mai bine sa o previi, decat sa o tratezi.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu, nu ridica probleme.

| alexaalexandraa a răspuns:

Nu ti se intampla nimic, stai linistit(a). Doar ca nu este prea bine sa iei pastile pe stomacul gol. Sa incerci de acum inainte sa iei pastile dupa ce ai mancat ceva, cat de putin, dar sa mananci ceva. Multa bafta!

| BlaBlaa a răspuns:

Nu cred, pentru ca, din cate stiu eu, paracetamolul "ataca" ficatul. Aspirina nu e buna pentru stomac tongue

| Smookie a răspuns:

Nu este bine sa iei pastile pe stomacul gol mai alex panodolul(primesc fundalaughing