| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Buna TPU.Eu mananc in fiecare zi mezeluri.E ceva grav? adica as putea sa fac cancer?(doamne fereste!)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Daca nu mananci doar mezeluri ci si mancare ok si ai un stil de viata activ ar trebui sa fii ok. Dar ai putea incerca sa le mai reduci totusi.

3 răspunsuri:
| UsernameFemale a răspuns:

Da este grav. Raspuns la partea cu cancerul..habar nu am.
Ar trebui sa mergi la un nutritionist sa vezi si "de ce" este grav. Corpul tau are nevovie de diverse minerale, macronutrienti, micronutrienti pe care nu le poti gasi aproape deloc in carnea procesata din mezeluri. Tu practic mananci resturi din animale, gunoaie din animale, carne care a fost odata proaspata si este in termen de expirare, transformata in mezel pentru a prelungi data de consum.

Parerea mea este sa te informezi in legatura cu -Procesul prin care carnea ajunge mezel- Poti afla asta si dintr-o instituie care face asta.

Ai grija de sanatatea ta happy Trebuie sa o iubesti mai mult pentru ca nu suntem asa de rezistenti pe interior.

| Costy_Regele_1991 a răspuns:

Nu wtf

| elgoog a răspuns:

laughing buna gluma,nu ai cum sa faci cancer cine ti-a zis asta? Dar e bine sa mai mananci si ceva mai usor pentru a te duce la wc linistit, daca mananci doar ''uscaturi'' (carne, mezel, cartofi astea sunt uscaturile) daca mananci doar asa nu vei putea face ''treaba mare'' prea usor, mai incearca si o supa/ciorba big grin!