| Andreeamirunalorena a întrebat:

Ieri mi-a intrat un cui neruginit in picior dar foarte foarte putin pentru ca imediat l-am scos,mai mult a intrat in papuc care e din ala cu platforma in fine, si ma doare foarte tare nu pot calca si imi e rosie intepatura(nu stiu cum sa-i zic) si putin umflat pe langa. Si ma doare foarte tare cand calc. Sunt la bunica la tara si nu pot merge la doctor... Ieri mi-a pus apa oxigenata pe vata si m-a bandajat apoi. Dar m-a durut si mai tare cu vata aia acolo. Si nu stiu ce sa fac, Nu pot calca deloc. Sa imi pun gheata? Va rog spuneti-mi ce ar trebui sa-mi pun ca sa nu ma mai doara asa tare macar pana maine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza daca cuiul a fost ruginit sau nu, trebuie sa faci antitetanos daca nu vrei sa se agraveze