| s2995 a întrebat:

BUNA TPU, ieri mi-a venit menstruatia si sunt nedumerita.De obicei avea culoare mai inchisa iar luna aceasta este neasteptat de deschia.Mentionez ca luna trecuta am luat anticonceptionale logest doar 1 luna deoarece mi-a fost cam frica sa continui administrarea lor. Dupa ce le-am luat mi-a venit ciclul normal iar luna aceasta mi-a intarziat 2-3 zile si este abundenta dar deschisa la culoare.Mi-am inceput viata sexuala odata ce am inceput sa iau anticonceptionale.DE cand nu am mai luat am avut un singur contact sexual fara prezervativ in care prietenul meu nu a ejaculat in mine iar restul cu prezervativ.Credeti ca as fi putut ramane insarcinata sau este o dereglare hormonala? Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După oprirea menstrei fă un test de sarcină.
Pa, pa.

| lupisor a răspuns:

1. Nu lua anticonceptionale de capul tau, fara parerea unui doctor.
2. Poate le-ai luat gresit, de obicei ele se iau dimineata spre exemplu.
3. Intarzierile cand esti tanara sunt ceva normal in majoritatea cazurilor.
4. Ca sa stai cu inima impacata poti lua un test de sarcina, cred ca cel mai ieftin ajunge la 9 lei sau ceva de genul.
5. Consulta un medic gineco in legatura cu sangerarile abudente, poti avea chisturi... *e bine oricum sa consulti un medic periodic, fara rusine*

multa bafta