| Ajutor12344 a întrebat:

Buna TPU. Îmi întârzie menstruatia de 4 zile. Da am avut contacte sexuale dar acestea au fost protejate și nu în perioada fertila. Am simptomul premenstrual de durere a sânilor atât dar nu îmi mai vine o dată. Ce crezi ca poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil la tine este vorba de ciclul menstrual de tip NEREGULAT!

| LisaJulie a răspuns:

Uneori întârzierile menstruale pot fi din cauza stresului!

| Madaxo97 a răspuns:

Ai răbdare, daca te dor sânii o sa îți vină, poate ai ciclul neregulat sau ai fost stresata sau ai luat vreun medicament ceva care ar fi putut cauza întârzierea menstruatiei

| FantaStik04 a răspuns:

Buna! Este ceva normal, trebuie doar sa ramai calma, eu mereu patesc asta si totul e in regula intr-un final!?