| alexzoligtorr a întrebat:

Buna TPU imi spuneti va rog cum sa scap ma doare capul de cateva zile imu iau o pastila imi trece dar a doua zi iar ma doare de 3 zile incontinuu ma doare va rog ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai tensiune joasa ar trebui sa te ajute o cescuta de cafea. Daca consumi cafea si esti meteosensibil, nu prea ai ce-i face. De asemenea, daca ai fost agitat o perioada, foarte suparat se poate sa "rabufneasca" acum. De asemenea, problemele cu fierea pot genera cefalee. Cauzele sunt multiple. Pana nu stii exact despre ce este vorba, nu prea stiu ce sa-ti spun. Eu, ca barbat, am uneori migrene zile la rand. Nu le prea pot atenua decat cu o doza mare de analgezice. Apoi trece si pesta cateva saptamani iar apar. Daca problema e cumplita, du-te la medic si vezi ce-ti spune. Sanatate!

7 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Durerile de cap sunt insotite de migrene? Ia un antinevralgic, evita soarele si caldura.

| DعeutZa a răspuns:

Daca te doare incontinuu de ce nu te duci la un control?

o sa stii c ai patithappy

| Tweetymrrr a răspuns:

Ai tras curent, ai amigdalite sau...hmm, sau ai răcit. Consultă medicul de familie, acesta va ştii cu siguranţă care este problema şi cum o poţi trata.
Succes!

| Diabl0 a răspuns:

Incearca sa te odihnesti mai mult, poate fi si de la cafea, sau ceva de genu.

| UPSsss a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un neurolog, sunt foarte multi factori care influenteaza durerile de cap si ar fi bine sa le luam in seama si sa nu uitam ca jocul cu sanatatea este un joc foarte periculos care poate avea urmari foarte grave...multa sanatate

| scumpik99 a răspuns:

Bea un pahar cu apa sau mananca un fruct.

| NuAmNumeBăă a răspuns:

Ar trebui să te duci la doctor să vezi ce problemă aiwinking.
Fundiţă? puppy dog eyes