| NimeniSiAtat a întrebat:

In cazul unui cuplu in care unul dintre parteneri este HIV+ sub tratament medicamentos, iar celalalt HIV negativ, ce posibilitate de infectare exista?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Sunt sanse foarte foarte mari sa se infesteze si celalalt.

| RAY a răspuns:

Stiintific daca nu fac sex,daca nu intra saliva vaginala,sangele in organismul tau nu poate fi posibil,deci fara sex neprotejat,sex oral, anal neprotejat in rest hivul nu se transmite daca te saruti cu cineva, daca manci dupa cineva, daca te culci, daca il atingi etc

| BlacK_8915 a răspuns:

S-ar infesta si cel cu HIV negativ deoarece cel cu HIV+ este inca sub tratament (nu s-a vindecat)

Multa bafta, PACE!