| IonelaBianca a întrebat:

in Februarie 2014 am avut primul avort si acum imi este frica sa nu se intample iar. ( La primul avort a fost un accident, dar de data asta nu s-a intamplat nimic. )

Dupa avort ciclul a inceput sa-mi vina regulta cu 2 zile inainte, insa luna trecuta a venit pe 21 cand mi-a venit si data trecuta tot pe 21, iar luna asta este deja cu 2 zile in urma.

imi este frica dar nu s-a intamplat nici un accident. Ocazional ma doare burta, sanii nu au nimic, nu vad nici un fel de pata pe hartie.

Data trecuta cand am ramas aveam dureri de cap, greturi, pofte, dureri la sani si burta.

Stie cineva daca ar putea fi sarcina? Sau din ce alte motive ar intarzia daca incepuse sa se regleze. imi e tare frica am dat primul copil afara nu vreau sa fie si al doilea. Am auzit ca daca dai primul copil afara vei ramane si mai greu insarcinata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lorena_Bala_1988 a răspuns:

Fa test de sarcina. Dar nu inainte de cel putin 7 zile de la contactul sexual neprotejat. "Am auzit ca daca dai primul copil afara vei ramane si mai greu insarcinata."- eu zic sa nu mizezi pe asta.

| Andreea22X a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina si veziwinking

| IonelaBianca explică:

Am 19 ani daca ajuta cu ceva.