| TPUuser199 a întrebat:

In sezonul acesta mi se decojesc buzele. Se ia pielea aceea de deasupra. Iar acum am observat ca am pe buza inferioara o "pata" galbena inchis. Sa fie herpes cumva? Daca da, este indicat sa nu dau cu limba pe el? Pentru ca am mereu tic`ul asta. Si rup coaja de pe buza. Mi s`au facut aproape rani. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Poti sa te duci la o farmacie, si sa intrebi ( cele de acolo se pricep). si o sa iti un tratament daca e herbes.
Sau la medicul tau de familie.

| grab a răspuns:

Foloseste ruj d-ala incolor pentru copii pentru hidratare...