| alex10Gtgta a întrebat:

Buna TPU ma ajutati cu ceva legat de voce...
Eu sunt baiat am 14 ani si am vocea prea groasa si prea ragusita Si vreau sa devin cântaret dar cu o voce ca a mea nici gând... Si ma intrebam ce metode exista pentru asta eu am auzit de... OU dar cum se prepara cu zahar apa sare lapte? Si daca stiti si alte metode sunt bucuros sa le aud.Dar si modul lor de preparare. Dar fara tigari si pastile sau operatii.Si ce efecte pot avea aceste metode...™FUNDA™...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Vocea se schimba la baieti cam de la varsta ta. Daca vei putea canta cu noua voce peste cativa ani, succes. Daca nu-ti iese, nu e o problema. Ai destul timp sa faci ceva mai profitabil. Daca ai si inaltime peste medie, ia-ti adio de la cariera muzicala.

| alex10Gtgta explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Stiu ca se schimba vocea dar eu vreau cânt mai repede ca imi este si jene sa deschid gura ca se aude foarte ciudat tot ce vorbesc zici ca sunt un robot. Oii un sfat nu mai am rabdare sa astept firar ea de voce toti baieti pe care i-am cunoscut nu aveau vocea ca a mea. oiii ce ma faccc. Nu mai suport find ca voceamea se aude altfel si eu o aud altfel. Doar nu-s nebun nu?