| Surrender434 a întrebat:

Buna TPU.
Ma doare partea de sus a abdomenului destul de rau.
Ma doare de vreo 2-3 zile, parca ma arde pe interior si ma strange.Nu imi amintesc sa fii consumat ceva stricat sau ma rog,nerecorespunzator, dar nu pot dormi noptile si nu pot sa fac absolut nimic din cauza asta.
Ceva propuneri? Ce medicamente pot lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

S-ar putea sa fie colecistul(fierea).Ai nevoie de investigatii.Mergi la medicul de familie.Eu mi-am usurat o astfel de situatie cu ceai de matase de porumb.Bineinteles ca am fost si la medic ca sa aflu ca am litiaza biliara(pietre).

| untu a răspuns:

Incearca GAVISCON mentol, poate ca ai o problema cu aciditatea stomacului sau cu o indigestie! Incearca sa bei niste ceai de menta sau de tei, iti garantez ca te va calma durerea!

| untu a răspuns (pentru untu):

Dar starea pielii tale cum arata? Apar niste punctulete rosii? Daca da, ai o intoxicatie si trebuia sa mergi urgent la spitalul de urgenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mergi la medic, nu lua medicamente aiurea.

| Eduaard a răspuns:

Mergi la medic urgent.

| BadSirChaos a răspuns:

Te duci frumos la doctor si ii spui ce ai patit, nu te lua dupa astia care unu' spune sa mergi urgent si altu' se ia dupa el ca nu stie altceva, nu te panica, doar mergi la doctor si vezi ce ai patit.

| FantasyChary12 a răspuns:

Eu iti recomand din suflet sa mergi la medic. Daca iei medicamente aiurea si nu iti trece si durerea persista, fugi urgent la medic.Sa nu te superi pe mine dar poate fi ulcer daca te doare zilnic.Ce simti cand ti-e foame? Te doare mai tare? De obicei persoanele care au ulcer se simt mai bine dupa ce mananca.
Bunica mea a avut ulcer si stiu cum e.