| anonim_4396 a întrebat:

ma puteti ajuta cu niste sfaturi?
1.Am dintii strambi! Sub dintele de sus din fata mi-a crescut alt dinte la fel, care trebuie sa stea langa, dar e in spate, din cauza asta mi-a crescut unul sus si ma deranjeaza. Nu stiu daca intelegeti.
2. Am hotarat sa-mi pun aparat dentar in toamna.
Vreau sa va intreb : E TARZIU sa-mi pun? O sa-mi faca extractie? Doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kitty a răspuns:

Nu e tarziu sa-ti pui aparat dentar. Ai fost la dentist sa iti dea o parere? Nu cred ca iti va face extractie, mai degraba iti va pune aparat dentar. Extractia se face sub anestezie locala si nu vei simti nimic.

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

De ce la toamna si nu imediat?

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Mai bine porţi aparat dentar pe perioada de vară.