| aurel2017 a întrebat:

mancam chips-uri si citeam ceva interesant pe internet, din neatentie am inghitit un chips intreg si s-a oprit in gat, am tusit din cauza ca ma deranja si am crezut ca va iesi asa afara insa nu a iesit si l-am inghitit mai tare. acum parca il simt putin in capatul gatul dar nu asa tare, intrebarea mea e, se poate inmuia si sa se dizolve singur? e o problema grava? pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Bea un ceai, ori un lapte cald. De ciudă, fă-ți un sandwich și mănâncă-l sănătos. Nu ai absolut nimic! ))

| CuriousStuff a răspuns:

Chipsul ala a plecat de mult de acolo, senzatia pe care o ai acum e doar iritatia pe care ti-a produs-o combinata cu frica. Daca inca era acolo tuseai in continuu. Senzatia o sa treaca in maxim cateva ore- o zi.

| Betty12345678 a răspuns:

Am patit, s-a dizolvat el de mult dar poate te-a zgariat putin. Oricum trece nu trebuie sa te stresezi.