| adelynaa a întrebat:

Medicamentele antidepresive se pot cumpara si fara prescriptie medicala sau doar cu ea?
Si daca sunt care ar fi acestea?
Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Medicamentele "antidepresive" NU se pot cumpăra fără Reţetă/prescripţie medicală!

Deci, trebuie să mergi la medicul de familie; iar dacă va considera necesar, îţi va da o Trimitere la medicul specialist ( pentru control şi stabilirea/confirmarea diagnosticului ).
Abia apoi vei primi tratamentul adecvat...

Toate cele bune.

| AnutzaBM a răspuns:

Buna, nu stiu daca acest gen de medicamente se dau fara prescriptie medicala, dar poti intreba la orice farmacie daca au medicamente pentru aceasta cauza, dar cel mai recomandat este consultul medicului de familie, nu sa luati medicamente de capul dvs.