| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut baie seara pe cap,si m-am uscat putin doar cu prosopul,doar mi-am tamponat parul(am auzit ca nu e bine sa il frec cu prosopul)si dupa l-am lasat asa nu am mai folosit phoenul,iar de dimineata simt o durere usoara in varful capului care trece si revine,am si o mancarime mica cateodata tot acolo pe scalp si simt un discomfort...Ce sa mi-se fi intamplat sau ce va urma, e grav? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Cred ca nu ti s-a uscat suficient de bine parul si te-ai culcat asa. Nu e ok iarna sa-l lasi sa se usuce natural, chiar daca nu iesi. Sunt sanse mari sa racesti. Nu mai face prostioara asta iar. happy

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Da nu l-am uscat suficient cu siguranta, si da asa m-am culcat.O sa imi treaca oare, sa o sa fie mai grav?

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa ai grija sa nu prea stai in curent zilele astea si eventual sa umbli cu caciula daca e frig afara. Dar da, nu cred ca e nimic grav. In cateva zile ar trebui sa treaca, dar persista peste mult timp atunci mergi la un medic.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Ok,multumesc frumos! Vad ca acum nu ma mai doare, dar asa face ma doare mai tarziu poate, bine cred ca e si ceva in capul meu ca m-am speriat si e ceva pe sistem nervos cred...

7 răspunsuri:
| Madesz a răspuns:

Dacă ai mai ieșit pe afară, înseamnă ca ai răcit.

| anonim_4396 explică (pentru Madesz):

Nu am iesit afara, decat dimineata urmatoare...

| Madesz a răspuns:

Ce șampon ai folosit? E prima dată când ai folosit acest șampon?

| anonim_4396 explică (pentru Madesz):

Nu e prima data, am folosit o perioada head & shoulders, iar acum am folosit pantene 2 in 1.