| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport! Am un cos mare pe nas zici ca e vanataie il am de 3 luni de zile si nu DISPARE! sunt disperat ma spal in fiecare seara cu sapun dove iar dupa aceea ma dau cu tetraciclina.Am pus intr-o zi si pasta de dinti pe acel cos m-a usturat putin dar tot nu a disparut, si vad ca a inceput sa mai creasca inca unul tot acolo pe nas crying((((((( Dati-mi niste idei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Eu am auzit de zinerit cum ca ar fi bun, dar cum au zis si ceilalti, mai bine te duci la dermatolog.

| an0therkid a răspuns:

mergi la dermatolog

| Yssy12 a răspuns:

Eu am folosit Ivatherm Akne Syt si mi-a trecut. Aveam tot asa pe nas unul imens, imi era sila sa ma uit in oglinda. Costa 30 de lei si trebuie sa te dai de 2 ori pe zi pe fata curata. Bafta! Daca vrei du-te la dermatolog

| sakura021 a răspuns:

Pana te duci la dermatolog poti folosi fondul de ten.

| Dinu77744 a răspuns:

Inpungeal cu acul si scurgeal de punoi apoi dal cu cei dai tu acolo

| untu a răspuns (pentru Dinu77744):

Sa nu faceti asta, pentru ca daca spargi, puroiul se imprastie spre alte zone si risti sa faci o noua infectie! Este mai bine sa mergi la un medic dermatolog si va sti mai bine cum va trata cosul si puroiul trebuie drenat si va pune o alifie speciala!

| untu a răspuns (pentru Dinu77744):

Te sfatuiesc sa mergi la medicul de familie si apoi la medicul dermatolog cu biletul de trimitere pentru consultare si tratament!

| margaelena07 a răspuns:

Nu este buna tetraciclina pentru asa ceva.
Mai bine incearca sa pui o frunza de muscata pentru ca se trage si o sa se usuce.